Barselona ponizila Real na "Bernabeuu!" Levandovski pokrenuo rušenje sa dva gola za dva minuta (Video/Foto)
Slavlje Roberta Levandovskog protiv Real Madrida, Foto: EPA/JUANJO MARTIN

PRIMERA, 11. KOLO

Prvak Evrope razmontiran u svojoj kući

Objavljeno: 22:59h

Fudbaleri Barselone pobedili su Real u Madridu sa 4:0 u 11. kolu Primere.

U drugom minutu je Kilijan Mbape promašio čist zicer, a u 13. su do gola mogli prvo Vinisijus Žunior na jednoj, a onda i Lamin Jamal na drugoj strani.

Kilijan Mbape je u 30. minutu savladao Injakija Penju, ali se ispostavilo da je Francuz po šesti put bio u ofsajdu na ovom meču.

Injaki Penja je u 64. minutu izašao kao pobednik u situaciji jedan na jedan sa Kilijanom Mbapeom. Francuzu je novi pogodak poništen dva minuta kasnije.

El klasiko na stadionu "Santjago Bernabeu" rešio je Robert Levandovski sa dva gola za 120 sekundi, prvo u 54, a onda u 56. minutu.

Poljak je potom u 66. i 68. minutu upisao velike promašaje, a četiri minuta kasnije ponovo Injaki Penja skida zicer Mbapeu.

Supertalentovani Lamin Jamal je u 77. minutu zatresao mrežu desnom nogom u bliži ugao na asistenciju Rafinje.

Upravo je Brazilac stavio tačku na razmontiranje i ponižavanje prvaka Evrope u njegovoj kući jer je lobovao Andreja Lunjina u 84. minutu.

U ostalim mečevima dana, Viljareal je bio bolji od Valjadolida u gostima sa 2:1, dok je Rajo Valjekano savladao Alaves sa 1:0 na svom terenu.

Đirona, učesnik Lige šampiona sa prelepih Kanarskih ostrva vraća se sa minimalnim porazom od Las Palmasa.